55
edits
(Automatic update of Item Page) |
No edit summary |
||
Line 3: | Line 3: | ||
==Item Sources== | ==Item Sources== | ||
{{Elder Dragonhide Sources}}[[Category:Items]][[Category:Released in v0.15]] | {{Elder Dragonhide Sources}}[[Category:Items]][[Category:Released in v0.15]] | ||
==Used In== | |||
===Upgrading Items=== | |||
{| class="wikitable stickyHeader" | |||
|- class="headerRow-0" | |||
! Upgraded Item !! Name !! Ingredients !! colspan=2 | Stat Change | |||
|- | |||
| rowspan=6 style="text-align: center;" | [[File:(U) Ancient D-hide Body (item).svg|50px|middle|link=(U) Ancient D-hide Body]] | |||
| rowspan=6 style="text-align: left;" | [[(U) Ancient D-hide Body]] | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 1 [[File:Ancient D-hide Body (item).svg|25px|middle|link=Ancient D-hide Body]] | |||
| style="text-align: right; border-style: none none none solid;" | +10 | |||
| style="border-style: solid solid none none;" | [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Attack Bonus | |||
|- | |||
| style="text-align: right; border-style: none none none solid;" | +2 | |||
| style="border-style: none solid none none;" | [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Strength Bonus | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 500 [[File:Elder Dragonhide (item).svg|25px|middle|link=Elder Dragonhide]] | |||
| style="text-align: right; border-style: none none none solid;" | +18 | |||
| style="border-style: none solid none none;" | [[File:Defence (skill).svg|25px|middle|link=Defence]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| style="text-align: right; border-style: none none none solid;" | +18 | |||
| style="border-style: none solid none none;" | [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none none solid solid;" | 500000 [[File:Coins.svg|25px|middle]] | |||
| style="text-align: right; border-style: none none none solid;" | +16 | |||
| style="border-style: none solid none none;" | [[File:Magic (skill).svg|25px|middle|link=Magic]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| style="text-align: right; border-style: none solid solid none;" | +6 | |||
| style="border-style: none solid solid none;" | [[File:Defence (skill).svg|25px|middle|link=Defence]] Damage Reduction | |||
|- | |||
| rowspan=6 style="text-align: center;" | [[File:(U) Ancient D-hide Chaps (item).svg|50px|middle|link=(U) Ancient D-hide Chaps]] | |||
| rowspan=6 style="text-align: left;" | [[(U) Ancient D-hide Chaps]] | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 1 [[File:Ancient D-hide Chaps (item).svg|25px|middle|link=Ancient D-hide Chaps]] | |||
| style ="text-align: left;" | +6 | |||
| [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Attack Bonus | |||
|- | |||
| +1 | |||
| [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Strength Bonus | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 500 [[File:Elder Dragonhide (item).svg|25px|middle|link=Elder Dragonhide]] | |||
| +10 | |||
| [[File:Defence (skill).svg|25px|middle|link=Defence]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| +11 | |||
| [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 500000 [[File:Coins.svg|25px|middle]] | |||
| +9 | |||
| [[File:Magic (skill).svg|25px|middle|link=Magic]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| +6 | |||
| [[File:Defence (skill).svg|25px|middle|link=Defence]] Damage Reduction | |||
|} | |||
{{Menu}} | {{Menu}} |
edits