20
edits
Falterfire (talk | contribs) (Added a quick note about where to get it and how to use it.) |
(→Upgrading Items: Adding Vambraces and Shield) |
||
Line 54: | Line 54: | ||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 500000 [[File:Coins.svg|25px|middle]] | | rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 500000 [[File:Coins.svg|25px|middle]] | ||
| +9 | | +9 | ||
| [[File:Magic (skill).svg|25px|middle|link=Magic]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| +6 | |||
| [[File:Defence (skill).svg|25px|middle|link=Defence]] Damage Reduction | |||
|- | |||
| rowspan=5 style="text-align: center;" | [[File:(U) Ancient D-hide Vambraces (item).svg|50px|middle|link=(U) Ancient D-hide Vambraces]] | |||
| rowspan=5 style="text-align: left;" | [[(U) Ancient D-hide Vambraces]] | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 1 [[File:Ancient D-hide Vambraces (item).svg|25px|middle|link=Ancient D-hide Vambraces]] | |||
| style ="text-align: left;" | +4 | |||
| [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Attack Bonus | |||
|- | |||
| +1 | |||
| [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Strength Bonus | |||
|- | |||
| rowspan=1 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 500 [[File:Elder Dragonhide (item).svg|25px|middle|link=Elder Dragonhide]] | |||
| +2 | |||
| [[File:Defence (skill).svg|25px|middle|link=Defence]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 500000 [[File:Coins.svg|25px|middle]] | |||
| +4 | |||
| [[File:Magic (skill).svg|25px|middle|link=Magic]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| +6 | |||
| [[File:Defence (skill).svg|25px|middle|link=Defence]] Damage Reduction | |||
|- | |||
| rowspan=6 style="text-align: center;" | [[File:(U) Ancient D-hide Shield (item).svg|50px|middle|link=(U) Ancient D-hide Shield]] | |||
| rowspan=6 style="text-align: left;" | [[(U) Ancient D-hide Shield]] | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 1 [[File:Ancient D-hide Shield (item).svg|25px|middle|link=Ancient D-hide Shield]] | |||
| style ="text-align: left;" | +5 | |||
| [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Attack Bonus | |||
|- | |||
| +20 | |||
| [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Strength Bonus | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 500 [[File:Elder Dragonhide (item).svg|25px|middle|link=Elder Dragonhide]] | |||
| +8 | |||
| [[File:Defence (skill).svg|25px|middle|link=Defence]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| +8 | |||
| [[File:Ranged (skill).svg|25px|middle|link=Ranged]] Defence Bonus | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="text-align: right; border-style: none solid;" | 500000 [[File:Coins.svg|25px|middle]] | |||
| +6 | |||
| [[File:Magic (skill).svg|25px|middle|link=Magic]] Defence Bonus | | [[File:Magic (skill).svg|25px|middle|link=Magic]] Defence Bonus | ||
|- | |- |
edits